Փետրվարի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 20 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 130 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի հրադադարի ռեժիմի խախտումներից, ինչպես արդեն ավելի վաղ հաղորդել էինք, սահմանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինները ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ, որը ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից ժամանակին կանխվել է:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

По оперативным данным, в ночь с 1 на 2 февраля на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня около 20 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций более 130 выстрелов.
Помимо нарушений противником режима прекращения огня, как ранее сообщалось, в северо-восточном направлении карабахско-азербайджанской границы азербайджанские спецназовцы предприняли попытку разведывательно-диверсионного проникновения, которую вовремя пресекли передовые подразделения АО НКР.
Подразделения Армии обороны продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и обеспечивать надежную оборону боевых позиций.