Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարը շնորհավորել է ԱՄՆ նորանշանակ պետքարտուղարին
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ  է հղել Ռեքս Թիլերսոնին՝ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պետքարտուղարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ։
ԱԳՆ ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ Թիլերսոնը կխթանի ԱՄՆ-ի՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրի միջնորդական ջանքերը՝ հասնելու ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության տևական ու խաղաղ կարգավորմանը։
Արտաքին գործերի նախարարը նաև երախտագիտություն է հայտնել ԱՄՆ կողմից Արցախի Հանրապետությանն ու նրա ժողովրդին ցուցաբերվող օժանդակության համար։
«Ակնկալում ենք շարունակել համագործակցությունը՝ ժողովրդավարական ընդհանուր արժեքների, մարդու իրավունքների ու հիմնարար ազատությունների հանդեպ հարգանքի, ինչպես նաև կայուն և խաղաղ Հարավային Կովկասի տեսլականի հիման վրա»,- ասված է Կ. Միրզոյանի շնորհավորական ուղերձում։

Глава МИД НКР поздравил новоназначенного Госсекретаря США
Министр иностранных дел Республики Арцах Карен Мирзоян направил поздравительное послание Рексу Тиллерсону в связи с назначением его на должность   государственного секретаря Соединенных Штатов Америки, сообщает пресс-служба МИД НКР.
Глава МИД выразил уверенность, что Тиллерсон   будет способствовать посредническим усилиям США, как страны-сопредседателя Минской группы ОБСЕ, в деле достижения долгосрочного и мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
Министр иностранных дел также выразил благодарность за помощь, оказываемую США  Республике Арцах и ее народу.
"Рассчитываем на продолжение сотрудничества на  основе уважения общих демократических ценностей, прав человека и фундаментальных свобод, а также  идеи стабильного и мирного Южного Кавказа", -  говорится в  поздравительном послании  К. Мирзояна.