Բելառուսը ռուս Լապշինին հանձնեց Բաքվին՝ հոշոտվելու. Ժիրինովսկի
ՌԴ լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Վլադիմիր Ժիրինովսկին դատապարտել է Ռուսաստանի քաղաքացի Ալեքսանդր Լապշինին Ադրբեջանին արտահանձնելու վերաբերյալ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի որոշումը, փոխանցում է ИА REGNUM-ը:
«Բելառուսը համաձայնություն է տվել Լապշինին Ադրբեջանին արտահանձնել, այնտեղ նրան 8 տարվա ազատազրկում է սպառնում, նա այցելել է Ղարաբաղ: Դա ուղղակի հիմարություն է, նա իրավունք ունի լինել այնտեղ, որտեղ համարում է, որ պետք է: Ղարաբաղը չկարգավորված հարց է, նա Ռուսաստանի քաղաքացի է», - նշել է քաղաքական գործիչը:
«Ահա ձեզ եղբայրական հանրապետություն, եղբայրական ժողովուրդ: Ուկրաինան համաձայնություն չի տվել, այնինչ Լապշինը երեք անձնագիր ունի՝ Ուկրաինայի, Իսրայելի և Ռուսաստանի, միայն Բելառուսն է տվել: Ինչի՞ն է պետք: Հզոր Բելառուսը ռուս Լապշինին հանձնեց Բաքվին՝ հոշոտվելու, պարտիզան Լուկաշենկոն մեծ հաջողության է հասել», - հեգնում է Ժիրինովսկին:

Жириновский: Беларусь отдала русского Лапшина на растерзание Баку
Лидер ЛДПР Владимир Жириновский осудил решение президента Беларуси Александра Лукашенко выдать Азербайджану гражданина России Александра Лапшина, передает корреспондент ИА REGNUM.
"Белоруссия дала разрешение выдать Лапшина Азербайджану, ему там грозит восемь лет - он Карабах посетил. Это же идиотизм, он имеет право быть там, где считает нужным, Карабах - никем не отрегулирован вопрос, он гражданин России", - отметил парламентарий.
"Вот вам братская республика, братские народы. Вот Украина не стала давать разрешение - у него (Лапшина) три паспорта - израильский, украинский, российский - только Белоруссия дала. Зачем ей это нужно? Уколоть. Великая Белоруссия вот отдала русского Лапшина на растерзание в Баку, как хорошо, партизан Лукашенко добился великого успеха", - иронизирует Жириновский.
Напомним, во вторник Верховный суд Беларуси подтвердил законность решения о выдаче блогера Александра Лапшина Азербайджану для уголовного преследования. Вечером того же дня блогер был экстрадирован спецрейсом из Минска в Баку.