ԼՂՀ ՊՆ. արձանագրվել է հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտումների աճ
Փետրվարի 9-ին և լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին արձանագրվել է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանաման ռեժիմի խախտումների աճ: Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, տարբեր տիպի նռնականետերից ու հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1000 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել սահմանի արևելյան, հարավային և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը ականանետից ու նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակել է 34 արկ, որից 24-ը ականանետերից, 10-ը՝ նռնականետերից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում պատասխանելով հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին:

NKR Defense Army: Increase in the Number of Violations of the Ceasefire Regime Recorded
According to operative data, on the night of February 10 on NKR-Azerbaijan border increase in the number of violations of the ceasefire regime by the Azerbaijani Armed Forces were recorded, the press service of the NKR Ministry of Defense infroms.
Azerbaijani Armed Forces from 60-and 82-millimeter mortars, grenade launchers, and various firearms violated ceasefire over 70 times.
The opponent fired over 1000 shots in the direction of Armenian positions.
The most intensive ceasefire violations were registered in the eastern, southern and north-eastern areas of the border. In these areas Azerbaijani Armed Forces from mortars and rocket-propelled grenades fired a total of 34 shell (24 - from mortars, 10 - rocket-propelled grenades).
Advanced subdivisions of the Defense Army hold operational and tactical situation and resorts to responsive actions in case of emergency.