Փետրվարի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանաման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 430 կրակոց: Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 5 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

По оперативным данным, в ночь с 11 на 12 февраля на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня 35 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций более 430 выстрелов. В восточном направлении границы ВС Азербайджана применили 60-мм и 82-мм минометы (5 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжали уверенно нести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям в случае крайней необходимости.