ԼՂՀ ՊՆ. ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների
Փետրվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը շարունակել է Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1600 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Մասնավորապես, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 62 արկ, որից 10-ը հրանոթից, 52-ը ականանետերից:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների, ինչի արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 1 զոհ, որի մասին երեկ հայտարարել է ադրբեջանական ռազմական գերատեսչությունը:

NKR Defense Army: Azerbaijani Side Has at Least One Lose
According to operative data, on the night of February 23 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces continued violating ceasefire regime with cannon D-44, mortars and small arms of various calibres, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The opponent fired over 1600 shots in the direction of Armenian positions.
In the eastern and north-eastern areas of the border Azerbaijani Armed Forces used a gun D-44 and mortars, firing a total of 62 shots.
Advanced units of the Defense Army suppress the opponent's offensive activity by resorting to preventive measures, as a result of which the Azerbaijani side has a minimum one victim.
The situation on the frontline is under full control of the advanced units of Karabakh Defense Army.