ԼՂՀ ՊՆ. ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների
Փետրվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը շարունակել է Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1600 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Մասնավորապես, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է Դ-44 տիպի հրանոթ և տարբեր տրամաչափի ականանետեր՝ ընդհանուր առմամբ արձակելով 62 արկ, որից 10-ը հրանոթից, 52-ը ականանետերից:
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են կանխարգելիչ գործողությունների, ինչի արդյունքում հակառակորդը տվել է առնվազն 1 զոհ, որի մասին երեկ հայտարարել է ադրբեջանական ռազմական գերատեսչությունը:

По оперативным данным, в ночь с 22 на 23 февраля на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана продолжили из пушек Д-44, минометов и стрелкового оружия различного калибра интенсивно нарушать режим прекращения огня, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций более 1600 выстрелов.
В восточном и северо-восточном направлениях границы ВС Азербайджана применили пушку Д-44 и минометы, выпустив в общей сложности 62 снаряда (10 - из пушки, 52 - из минометов).
Передовые подразделения Армии обороны для подавления наступательной активности противника прибегли к превентивным мерам, в результате чего у азербайджанской стороны есть как миниму одна жертва, о чем сообщило накануне минобороны Азербайджана.