Ֆրանկ Էնգելը պատասխանել է Բաքվին. ես կշարունակեմ կանգնել Արցախի կողքին «անձրևի և արևի ժամանակ»
Եվրախորհրդարանի անդամ Ֆրանկ Էնգելը, ում նկատմամբ Ադրբեջանը միջազգային հետախուզում է հայտարարել Արցախ այցելելու համար, դեռ չգիտի, թե ինչ է անելու:
Tert.am-ի հետ զրույցում նա նշեց, որ շուտով իր անելիքները պարզ կլինեն:
«Ամեն դեպքում, ես պատրաստվում եմ ավելի շատ ժամանակ անցկացնել ազատ Արցախում»,- ասաց նա: «Բանանային հանրապետության ավազակապետ ընտանիքը փորձում է ինձ սպառնալ՝ վիրավորելով իմ ինտելեկտը և իմ վճռականությունը: Ես կշարունակեմ կանգնել Արցախի կողքին «անձրևի և արևի ժամանակ»: Եվ, իհարկե, ես վերադառնալու եմ այնտեղ», - ասել է նա։
Հիշեցնենք, որ Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը միջազգային հետախուզում է հայտարարվել Եվրախորհրդարանի երեք անդամների՝ Ֆրանկ Էնգելի (Լյուքսեմբուրգ), Էլենի Թեոխարուսի (Կիպրոս) և Յարմիր Շտետինի (Չեխիա) նկատմամբ՝ Արցախում սահմանադրական հանրաքվեի ընթացքում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու համար։

Франк Энгель ответил Баку: "Я собираюсь больше времени проводить в свободном Арцахе"
Депутат Европарламента Франк Энгель, который объявлен Азербайджаном в международный розыск за посещение Нагорно-Карабахской Республики, пока не знает, что будет делать.
В беседе с Tert.am он отметил, что вскоре станут ясными его дальнейшие действия.
"В любом случае, я собираюсь гораздо больше времени проводить в свободном Арцахе", - сказал он.
"Атаманская семья банановой республики пытается угрожать мне, оскорбляя мой интеллект мою решимость. Я продолжу быть рядом с Арцахом и в дождь и в солнечную погоду. И, разумеется, я вернусь туда", - сказал он.
Напомним, что генеральная прокуратура Азербайджана возбудила уголовное дело и направила запрос в Интерпол в отношении членов Европарламента - Франка Энгеля (Люксембург), Яромира Штетины (Чехия) и Елены Теохарис (Кипр), которые участвовали в качестве наблюдателей на конституционном референдуме в Нагорно-Карабахской Республике.