Փետրվարի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը, ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 75 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 830 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (4 արկ) և ՁՀՆ-7 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

По оперативным данным, в ночь с 23 на 24 февраля на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из минометов, гранатометов и стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня более 75 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник произвел в направлении армянских позиций около 830 выстрелов.
В восточном направлении границы ВС Азербайджана применили 60-ти и 82-миллиметровые минометы (4 снаряда), гранатомет РПГ-7 (2 снаряда).
Подразделения Армии обороны продолжают сохранять полноценный контроль на передовой и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.