Փետրվարի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը, ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 75 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 830 կրակոց, հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (4 արկ) և ՁՀՆ-7 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

According to operative data, on the night of February 24 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces from mortars, rocket-propelled grenades and small arms of various calibres violated ceasefire regime over 75 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
The opponent fired about 830 shots in the direction of Armenian positions.
In the eastern direction of the border the opponent used 60 and 82-millimeter mortars (4 projectile), RPG-7 (2 shells).
Defense Army units continue to maintain full control on the front and confidently perform their combat mission in front of them.