Նախագահ Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 26-28-ը աշխատանքային այց կկատարի Բելգիայի Թագավորություն՝ Բրյուսել: Երկօրյա այցի հագեցած օրակարգի շրջանակներում Հանրապետության Նախագահը բարձր մակարդակի հանդիպումներ կունենա ԵՄ բոլոր կառույցների ղեկավարների՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի, Եվրոպական hանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերի, Եվրոպական միության արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ֆեդերիկա Մոգերինիի, Եվրոպական խորհրդարանի նախագահ Անտոնիո Տայանիի, ինչպես նաև Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ժոզեֆ Դոլի և ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի հետ:
Բրյուսելում նախատեսված է նաև Նախագահ Սարգսյանի հանդիպումը «Կարնեգի» հետազոտական կենտրոնի փորձագետների հետ: Սերժ Սարգսյանը «Կարնեգի» կենտրոնում հանդես կգա ելույթով:
Հանրապետության Նախագահն աշխատանքային այցի շրջանակներում կհանդիպի նաև հայ համայնքի գործարար ներկայացուցիչների հետ:

Armenia President Will Meet with NATO Secretary General in Brussels
On February 26-28, President Serzh Sargsyan will conduct a working visit to the Kingdom of Belgium. In the framework of his substantial agenda for a three-day visit, the President of Armenia will hold high-level meetings with the leaders of all EU structures – President of the European Council Donald Tusk, President of the European Commission Jean-Claude Juncker, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy and Vice-President of the European Commission Federica Mogherini, President of the European Parliament Antonio Tajani, as well as with the President of the European People’s Party Joseph Dole, and the NATO Secretary General Jens Stoltenberg, the official website of RA President reports.
In Brussels, President Sargsyan will meet with the experts of the Carnegie Endowment for International Peace. At the Carnegie Endowment, the President of Armenia will make a statement.
In the framework of his working visit, President Sargsyan will also meet with the representatives of the Armenian business community.