Արցախը հերքում է Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած տեղեկատվությունը
Փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ին և 04:00-ին, հակառակորդը համապատասխանաբար սահմանի հարավարևելյան և արելյան ուղղություններով, հատուկ տեխնիկայի կիրառմաբ անցնելով հարձակողական գործողությունների և կատարյալ ձախողում ունենալով, սովորության համաձայն անհաջող կերպով փորձել են իրենց արարքները վերագրել արցախյան կողմին: Մասնավորապես, փետրվարի 25-ին Ադրբեջանի ռազմական գերատեսչությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ նշելով, թե իբր արցախյան ուժերն իրենց դիրքերը բարելավելու նպատակով անցել են հարձակողական գործողությունների՝ չմոռանալով հիշատակել նաև, որ «պաշտպանողական մարտերի» ժամանակ ադրբեջանական զինուժն ունի կորուստներ:
Արցախի հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ վերոնշյալը իրականության հետ որևէ աղերս չունի: Ավելին՝ այստեղ առաջանում է մի շատ պարզ հարց, որի պատասխանը թողնում ենք ադրբեջանական քարոզիչներին, այն է՝ ի՞նչպես կարող է պաշտպանվող կողմը զոհեր թողնել չեզոք գոտում:

Арцах отвечает Азербайджану: "Как может сторона, которая защищалась, оставить трупы на нейтральной территории?"
25 февраля, около 03:00 и 04:00 по ереванскому времени, на юго-восточном (Мартуни) и восточном (Акна) направлениях карабахско-азербайджанской границы ВС Азербайджана, используя спецтехнику, предприняли попытку наступления, которая потерпела очередное фиаско. Азербайджанская сторона, как обычно, попыталась представить свои же действия в качестве действий арцахской стороны.
Так, 25 февраля минобороны Азербайджана распространило информацию о том, что, якобы, с целью улучшения своих позиций арцахские силы перешли к наступательным действиям, заявив также о том, что в "оборонительных боях" азербайджанская сторона понесла потери.
Министерство обороны Республики Арцах заявляет, что вышесказанное не имеет никаких связей с реальностью. Более того, возникает логичный вопрос, ответить на который лучше азербайджанским пропагандистам: "Как может сторона, которая защищалась, оставить трупы на нейтральной территории?"...