Արցախը հերքում է Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած տեղեկատվությունը
Փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ին և 04:00-ին, հակառակորդը համապատասխանաբար սահմանի հարավարևելյան և արելյան ուղղություններով, հատուկ տեխնիկայի կիրառմաբ անցնելով հարձակողական գործողությունների և կատարյալ ձախողում ունենալով, սովորության համաձայն անհաջող կերպով փորձել են իրենց արարքները վերագրել արցախյան կողմին: Մասնավորապես, փետրվարի 25-ին Ադրբեջանի ռազմական գերատեսչությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ նշելով, թե իբր արցախյան ուժերն իրենց դիրքերը բարելավելու նպատակով անցել են հարձակողական գործողությունների՝ չմոռանալով հիշատակել նաև, որ «պաշտպանողական մարտերի» ժամանակ ադրբեջանական զինուժն ունի կորուստներ:
Արցախի հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ վերոնշյալը իրականության հետ որևէ աղերս չունի: Ավելին՝ այստեղ առաջանում է մի շատ պարզ հարց, որի պատասխանը թողնում ենք ադրբեջանական քարոզիչներին, այն է՝ ի՞նչպես կարող է պաշտպանվող կողմը զոհեր թողնել չեզոք գոտում:

NKR Answers Azerbaijan: How Can a Party That Defended, Leave Corpses on Neutral Territory?
As we earlier informed, on the night of February 25, at around 03:00 and 04:00, the Azerbaijani armed forces made attack attempts at the southeastern (Martuni) and eastern (Akna) directions of NKR-Azerbaijan border by using respective demining equipment and special measures, Panorama.am reports.
The Azerbaijani side, as usual, tried to present its actions as if the ones of the Artsakh side.
Thus on February 25 Azerbaijani Defense Ministry spread information that allegedly in order to improve their position Artsakh forces have resorted to offensive actions, at the same time saying also that in the "defensive battle" the Azerbaijani side suffered losses.
The Ministry of Defense of the Republic of Artsakh declares that the above mentioned has no connection with the reality. Moreover, there is a logical question, the answer to which is better to be given by Azerbaijani propagandists: "How can a party that defended, leave corpses on neutral territory?" ...