Մարտի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց:
Սահմանի հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը ‹‹TR-107›› տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ձեռքի  հակատանկային, հակատանկային հաստոցավոր, հաստոցավոր ավտոմատ ու ենթափողային նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակելով 51 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել  մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

According to operative data, on the night of March 2 on NKR-Azerbaijan border Azerbaijani Armed Forces from mortars, rocket-propelled grenades and small arms of various calibres violated the ceasefire more than 100 times, the press service of the NKR Ministry of Defense informs.
Azerbaijani armed forces fired about 1200 shots in the direction of the Armenian positions.
In the south-eastern, eastern and north-eastern areas of the borders Azerbaijani Armed Forces used reactive missile and artillery unit TR-107 of Turkish production, mortars 60 mm and 82 mm, multiple rocket launchers (51 round).
Advanced units of the Defense Army continue to confidently carry on combat duty by resorting to retaliatory action if necessary.