Մարտի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1200 կրակոց:
Սահմանի հարավարևելյան, արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը ‹‹TR-107›› տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից, ձեռքի  հակատանկային, հակատանկային հաստոցավոր, հաստոցավոր ավտոմատ ու ենթափողային նռնականետերից ընդհանուր առմամբ արձակելով 51 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել  մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

По оперативным данным, в ночь с 1 на 2 марта на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из минометов, гранатометов и стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня более 100 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 1200 выстрелов.
В юго-восточном, восточном и северо-восточном направлениях границы ВС Азербайджана применили реактивную ракетно-артиллерийскую установку типа TR-107 турецкого производства, минометы 60 мм и 82 мм, различные гранатометы (51 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям при необходимости.