Մարտի 3-ին և լույս 4-ի գիշերը իրադրությունը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հարաբերական հանգիստ է եղել: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ, որի ընթացքում, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է  շուրջ 380 կրակոց:
Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև Դ-44 տիպի հրանոթ և 60 միլիմետրանոց ականանետ՝ արձակելով 9 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

По оперативным данным, в ночь с 3 на 4 марта ситуация на карабахско-азербайджанской границе была относительно спокойной, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня более 40 раз, произведя в направлении армянских позиций около 380 выстрелов.
В восточном направлении границы ВС Азербайджана применили также пушку Д-44 и 60 мм гранатомет, выпустив 9 снарядов.
Подразделения Армии обороны продолжают сохранять полноценный контроль на передовой и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.