Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանին ու նախարարության փրկարար ծառայություն տնօրեն Մուշեղ Ղազարյանին:
Նախագահը նախ շնորհավորել է Դավիթ Տոնոյանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակավելու կապակցությամբ՝ նրան մաղթելով հաջողություններ աշխատանքում:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ ԿԱ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն Կոմիտաս Կարապետյանը, քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների համապատասխան գերատեսչությունների միջեւ կապերի հետագա խորացմանն ու ընդլայնմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Бако Саакян принял министра по чрезвычайным ситуациям Республики Армения Давида Тонояна
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял министра по чрезвычайным ситуациям Республики Армения Давида Тонояна и директора спасательной службы министерства Мушега Казаряна.
Вначале глава государства поздравил Давида Тонояна с назначением на ответственную должность, пожелав ему успехов в работе.
На встрече, в которой принял участие директор государственной службы по чрезвычайным ситуациям при правительстве НКР Комитас Карапетян, был обсужден ряд вопросов, касающихся дальнейшего углубления и расширения связей между соответствующими ведомствами двух армянских республик.