ՄԽ համանախագահների այցը Ստեփանակերտ հետաքրքիր է լինելու. Դավիթ Բաբայան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների՝ տարածաշրջանային այցերով պայմանավորված Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացում մեծ ակնկալիքներ պետք չէ ունենալ: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Դավիթ Բաբայանը: Միևնույն ժամանակ կարևորելով համանախագահների այցը տարածաշրջան` Դավիթ Բաբայանը նշեց, որ այն հետաքրքիր է լինելու, որովհետև երեք համանախագահներից երկուսը նոր են: «Որևէ բեկում պետք չէ ակնկալել: Այս այցելությունն ավելի շատ ճանաչողական բնույթ է կրելու: Պետք է այցելեն Հայաստան, Արցախ, մենք իհարկե, ներկայացնելու ենք Ադրբեջանի կողմից խախտումները վկայող փաստերը, ապացույցները: Դա միշտ է արվում տարբեր խողովակներով: Փետրվարի 24-26-ը տեղի ունեցած գործողությունների վերաբերյալ ապացույցները, գնահատականները ներկայացվել են նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի մշտական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին: Այնպես, որ այս գործընթացը շարունակվում է» , - ասաց Դավիթ Բաբայանը:
Նա նշեց, որ համանախագահների հետ հանդիպմանը խոսվում է տարբեր հարցերի շուրջ` կապված տարածաշրջանի իրավիճակի, առկա խախտումների հետ: Արցախը ևս մեկ անգամ հատուկ շեշտը դնելու է հրադադարի ռեժիմի խախտումների հետաքննության մեխանիզմի ներդրման հարցի վրա:

NKR President's Spokesman: There Should Not Be Great Expectations from the Co-Chairs' Visit to the Region
There should not be great expectations from the regional visits of the OSCE Minsk Group Co-Chairs in the context of Karabakh conflict settlement, David Babayan, spokesman of the President of the Republic of Artsakh, told Armenpress, Artsakhpress reports.
"It isn’t right to expects a positive movement in the settlement process at this stage, because Azerbaijan continues its terrorist actions and its destructive policy. No breakthrough should be expected. This visit will have more of a familiarization nature. They will visit Armenia, Artsakh, we of course will present the facts and evidence on Azerbaijani violations. It is always done through different channels. Evidence and assessments over the February 24-26 actions were also presented to the OSCE Personal Representative of the Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk. So the process continues", Babayan said.