Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Իրանի Նախագահին և Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Նախագահ Հասան Ռոհանիին և Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեիին բնության զարթոնքի հիասքանչ տոնի՝ Նովրուզի առթիվ:
Հանրապետության Նախագահը մաղթել է, որ արեգակնային տոմարով նոր՝ 1396 թվականն Իրանի համար լինի հետագա զարգացման, նորանոր հաջողությունների ու ձեռքբերումների տարի։
ՀՀ Նախագահը նշել է, որ անցնող քառորդ դարի ընթացքում հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունները շարունակ վերընթաց զարգացում են ապրել` ընդգրկելով ամենատարբեր ոլորտների լայն ներկապնակ` բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունից մինչև առևտրատնտեսական սերտ համագործակցություն, մարդկանց միջև կապերից մինչև գիտակրթական ու մշակութային փոխգործակցություն: Նախագահ Սարգսյանը համոզվածություն է հայտնել, որ այդ հաստատուն հենքի վրա հայ-իրանական միջպետական ամուր կապերը հետագայում ևս կընդլայնվեն և կխորանան՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների խաղաղ և բարեկեցիկ ապագայի:
Սերժ Սարգսյանը մաղթել է Իրանի Նախագահին և Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին քաջառողջություն, արևշատություն և հաջողություններով լի բեղմնավոր գործունեություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

Президент РА поздравил президента Ирана и Верховного Лидера Исламской революции
Президент Серж Саргсян направил поздравительное послание президенту Исламской Республики Иран Хасану Рухани и Верховному Лидеру Исламской революции Сейиду Али Хаменеи в связи с восхитительным праздником пробуждения природы - Новрузом, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Республики пожелал, чтобы 1396 год по Солнечной хиджре был для Ирана годом дальнейшего развития, все новых успехов и достижений.
Президент РА отметил, что в течение проходящей четверти века армяно-иранские дружественные отношения переживали непрерывное восходящее развитие, включая широкую палитру самых разных отраслей, от политического диалога высокого уровня до тесного торгово-экономического сотрудничества, от связей между людьми до научно-образовательного и культурного взаимодействия. Президент Саргсян выразил убеждение, что на этом прочном фундаменте прочные межгосударственные армяно-иранские связи в дальнейшем также будут расширяться и углубляться во благо мирного и благополучного будущего двух народов.
Серж Саргсян пожелал президенту Ирана и Верховному Лидеру Исламской революции доброго здоровья, благополучия и плодотворной полной успехов деятельности, а дружественному народу Ирана мира и благоденствия.