Գալուստյանն ու Կադիրովը պատասխանել են ՆԱՏՕ-ին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը երգիծաբաններ Միխայիլ Գալուստյանի և Դմիտի Գրաչյովի հետ պատասխանել է ՆԱՏՕ-ի փորձագետներին, ովքեր «Ուրախների և հնարամիտների ակումբ» ծրագիրը անվանել են Կրեմլի «քաղաքական հաղորդակցության գործիք»:
Տեսանյութում Գալուստյանը ՆԱՏՕ-ի հետ կապված ռազմավարական հաղորդակցությունների Stratcom կենտրոնի տվյալներն ՈւՀԿ-ի վերաբերյալ անվանում է «լիովին սադրանք» և խոստանում է «հասնել գլխավորին»:
Նրան է միանում Գրաչյովը, ով, մարմնավորելով Պուտինին, ասում է, թե անձամբ կհասնի գլխավորին։ Նրանց մոտենում է Կադիրովը, ով կոչ է անում հումորիստներին հանդարտվել, քանի որ նա «այստեղ» (Չեչնիայում) ինքը կհասնի գլխավորին։

Галустян и Кадыров ответили НАТО (видео)
Глава Чечни Рамзан Кадыров вместе с комиками Михаилом Галустяном и Дмитрием Грачевым ответил экспертам НАТО, которые назвали программу КВН "инструментом политической коммуникации" Кремля, сообщает ntv.ru.
В шуточном ролике Галустян, пародируя главу Чечни, называет заявление НАТО "полной провокацией" и обещает "дойти до самого главного". его поддерживает Дмитрий Грачев, изображающий Владимира Путина.
Затем к ним присоединяется и сам Рамзан Кадыров. Он призывает "господ юмористов" успокоиться и говорит, что "сам дойдет до самого главного".