Թրամփը հրաժարվել է Պուտինի հետ կիսվել իր ռազմական ծրագրերով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը The New York Times-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ չի պատրաստվում Սիրիայում իր ռազմական ծրագրերը քննարկել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
«Երբեք չեմ ասում այն, ինչ պատրաստվում եմ անել ռազմական տեսանկյունից: Ես նման մոտեցմանը դեմ եմ եղել տարիներ շարունակ», - ասել է Թրամփը:
Ավելի վաղ Թրամփը, մեկնաբանելով սիրիական Իդլիբում տեղի ունեցած քիմիական հարձակումը, նշել էր, որ իր վերաբերմունքը Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի նկատմամբ փոխվել է, քանի որ տեղի ունեցածի պատասխանատվությունը կրում է հենց նա:

Трамп отказался делиться с Россией военными планами по Сирии
Президент США Дональд Трамп заявил, что не намерен обсуждать свои военные планы в Сирии с российским лидером Владимиром Путиным. Об этом он сообщил в интервью The New York Times, передает lenta.ru.
"Я никогда не говорю о том, что делаю в военном отношении. Я выступал против такого подхода в течение многих лет", - сказал Трамп.
Ранее американский лидер прокомментировал информацию о химической атаке в сирийской провинции Идлиб, в результате которой погибли по меньшей мере 58 человек, пострадали около 200. Он возложил ответственность за произошедшее на главу Арабской Республики Башара Асада и заявил, что эта ситуация изменила его отношение к президенту Сирии.