Հակառակորդի ականանետային հարվածներից ՊԲ-ն կորուստներ չունի. ԼՂՀ ՊՆ
Այսօր կեսօրից հետո Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը տեղեկություն է տարածել, թե իբր արցախյան ուժերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին, խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը, 60 միլիմետրանոց ականանետից արկակոծել են Թերթերի շրջանի Ղափանլը գյուղը, ինչի արդյունքում վնասվել է մասնավոր տնտեսություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ադրբեջանական կողմի տարածած տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում: Ավելին՝ այսօր ժամը 12:40-13:15-ի սահմաններում հակառակորդը Մարտակերտի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ 60 միլիմետրանոց ականանետից արձակել է 4 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակում են վստահորեն իրականցնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны Карабаха опровергает дезинформацию МО Азербайджана
Сегодня после полудня министерство обороны Азербайджана распространило сообщение о том, якобы арцахские силы на арцахско-азербайджанской границе, нарушив режим прекращения огня, из миномета 60 мм обстреляли село Гапанли Тертерского района, в результате чего ущерб нанесен частному хозяйству. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
Министерство обороны Арцаха заявляет, что распространенная азербайджанской стороной информация не соответствует действительности. Более того, сегодня с 12:40 до 13:15 противник по дислоцированным в направлении Мартакерта боевым позициям из миномета 60 мм выпустил 4 снаряда.
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий и продолжают уверенно нести боевое дежурство, указывается в сообщении.