ՌԴ ԱՄՆ ավելի շատ վստահում էր Օբամայի ղեկավարման տարիներին. Պուտին
Մոսկվայի և Վաշինգթոնի միջև վստահության մակարդակն այսօր՝ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ղեկավարության պահին ավելի ցածր է, քան Բարաք Օբամայի օրոք էր, այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, փոխանցում է BBC գործակալությունը:
Պատասխանելով «Միր» հեռուստաընկերության հարցին, թե կարելի՞ է ասել, որ երկու երկրների միջև հարաբերություններն ավելի վատացան Թրամփի նախագահությունից հետո, Պուտինը հաստատել է, որ վստահության մակարդակն իսկապես  վատթարացել է:
«Կարելի է ասել, որ  վստահությունն աշխատանքային, հատկապես ռազմական մակարդակում չի լավացել, ընդհակառակը, վատթարացել է»,- մասնավորապես նշել է ՌԴ ղեկավարը:
Նշենք, որ «Միր» հեռուստաընկերությանը հարցազրույց Պուտինը տվել է ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեկս Թիլերսոնի  և ՌԴ ԱԳՆ Սերգեյ Լավրովի՝ Մոսկվայում ընթացող հանդիպման մեկնարկից քիչ առաջ:

Путин: "Россия доверял США больше при Обаме"
Уровень доверия между Москвой и Вашингтоном сейчас, при президенте США Дональде Трампе, даже ниже, чем во время его предшественника Барака Обамы, заявил президент России Владимир Путин, передает BBC.
Отвечая на вопрос телекомпании "Мир" о том, можно ли сказать, что отношения между странами при Трампе стали еще хуже, чем при предыдущем президенте, Путин подтвердил, что на уровень доверия действительно деградировал.
"Можно сказать, что уровень доверия на рабочем уровне, особенно на военном уровне, он не стал лучше, а скорее всего, деградировал", - сказал российский президент.
Интервью телеканалу "Мир" Путин дал незадолго до начала первой встречи нового госсекретаря США Рекса Тиллерсона с российским министром иностранных дел Сергеем Лавровым, которая проходит в Москве.