ԼՂՀ ՊԲ. իրադրությունն առաջնագծում
Ապրիլի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 760 կրակոց:
Սահմանի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
Անցած գիշեր հակառակորդը շարունակել է սահմանի տարբեր ուղղություններում ակտիվորեն կիրառել տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

According to operative data, on the night of April 19, on NKR-Azerbaijani border Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire regime more than 55 times from small arms of various caliber, the press service of the Artsakh Republic Defense Ministry reports.
The Azerbaijani Armed Forces fired 760 rounds in the direction of the Armenian positions.
In the northern direction, the Azerbaijani Armed Forces also used a hand-held anti-tank grenade launcher (2 projectiles).
Last night the Azerbaijani Armed Forces continued to use sniper rifles of various calibers in different directions of the Artsakh-Azerbaijan border.
The units of the Defense Army keep the operational-tactical situation on the front line and continue to confidently carry out combat duty.