ԼՂՀ ՊԲ. իրադրությունն առաջնագծում
Ապրիլի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 760 կրակոց:
Սահմանի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
Անցած գիշեր հակառակորդը շարունակել է սահմանի տարբեր ուղղություններում ակտիվորեն կիրառել տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

По оперативным данным, в ночь с 18 на 19 апреля на арцахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня более 55 раз, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 760  выстрелов.
В северном направлении границы ВС Азербайджана применили также ручной противотанковый гранатомет (2 снаряда).
Минувшей ночью ВС Азербайджана продолжали в разных направлениях арцахско-азербайджанской границы активно применять снайперские винтовки различного калибра.
Подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.