Հայաստանում անհետ կորած ռուս զինծառայողը հայտնաբերվել է
Ոստիկանության Մուշի բաժնի և ՌԴ ՊՆ 102-րդ ռազմաբազայի ծառայողների ձեռնարկած համատեղ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ՝ ապրիլի 19-ին, ժամը 22.50-ին, Դ. Լոշմանովը հայտնաբերվել է Գյումրի քաղաքի Մուշ 2/2 թաղամասի Կ.Հալաբյան փողոցի թիվ 4/1 հասցեի բակից և ներկայացվել բաժին: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ Ոստիկանության մամուլի ծառայությունը, Դ. Լոշմանովը ներկայացվել է Շիրակի մարզի քննչական վարչություն:
Հիշեցնենք, ՌԴ քաղաքացի, 1982 թ. ծնված Դմիտրի Լոշմանովը, որը ապրիլի 16-ին, ժամը 9.30-ի սահմաններում, դուրս էր եկել զորամասից գնումներ կատարելու նպատակով և չէր վերադարձել:

Полиция Армении: пропавший российский военнослужащий найден
Находившийся в розыске в качестве без вести пропавшего военнослужащий российской военной базы в Гюмри найден. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
"Как сообщалось ранее, 16 апреля около 9:30 гражданин Российской Федерации Дмитрий Лошманов, 1982 г.р., вышел из воинской части в магазин за покупками и не вернулся.
В результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных сотрудниками Мушского отдела совместно со служащими военной базы МО РФ № 102, 19 апреля в 22:50 Д. Лошманов был обнаружен во дворе дома 4/1 по улице Алабяна в гюмрийском квартале Муш 2/2.
Д. Лошманов передан в следственное управление по Ширакскому марзу", - - говорится в сообщении пресс-службы ведомства.