Զախարովան ԱՄՆ կողմից Սիրիայի հրթիռակոծությունն անվանել է անիմաստ
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ  Մարիա Զախարովան ԱՄՆ կողմից Սիրայի հրթիռակոծությունն անվանել է անընդունելի, քանի որ Վաշինգթոնի գործողությունները հակասել են միջազգային իրավունքին, հաղորդում է «Րիա Նովոստի» գործակալությունը:
«Հարվածները չունեին ոչ ռազմական, ոչ քաղաքական նշանակություն: Դրանք ոչնչի չեն հանգեցրել»,- հայտարարել է Զախարովան Yahoo Global News-ին տված հարցազրույցում:
Դիվանագետը նաև մեկնաբանել է արևմտյան երկրների պահանջը՝ Բաշար Ասադի հրաժարականի հետ կապված: Նա կարծիքով, այդ պահանջն իրավիճակը փակուղի է տանում:

Захарова назвала ракетный удар США по Сирии бессмысленным
Официальный представитель МИД России Мария Захарова назвала ракетный удар США по авиабазе в Сирии неприемлемым, поскольку действия Вашингтона противоречили международному праву, передает «Риа Новости».
"Они не имели ни военного, ни политического смысла, я имею в виду все удары. Они ни к чему не привели", — заявила дипломат в интервью Yahoo Global News.
Захарова также прокомментировала требования западных стран об отставке сирийского президента Башара Асада. По ее мнению, это заведет ситуацию в тупик.