Շախմատի հայ վետերանները առաջին պարտությունը կրեցին աշխարհի առաջնությունում
Կրետե կղզում ընթացող շախմատի վետերանների աշխարհի թիմային առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը (50-ից բարձր տարիքային խումբ) 1:3 հաշվով պարտվեց Սանկտ-Պետերբուրգին:
Առաջին երկու  խաղատախտակների առջեւ  Ռաֆայել Վահանյանը եւ Արտաշես Մինասյանը ոչ-ոքի արեցին, իսկ Կարեն Մովսիսյանն ու Սերգեյ Գալդունցը պարտվեցին: Սա հայ վետերաններին առաջին պարտությունն էր մրցաշարումհայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Չորս տուրից հետո Հայաստանի հավաքականը 6 միավորով (11.5 անհատական միավոր) զբաղեցնում է մրցաշարային աղյուսակի երրորդ հորիզոնականը:

Сборная Армении потерпела первое поражение на ЧМ по шахматам среди ветеранов
В четвертом туре проходящего на острове Крит командного чемпионата мира по шахматам среди ветеранов сборная Армении (возрастная категория 50+) проиграла команде Санкт-Петербурга со счетом 1:3.
На первых двух досках Рафаел Ваганян и Арташес Минасян сыграли вничью, а Карен Мовсисян и Сергей Галдунц свои партии проиграли. Это поражение стало первым для армянских ветеранов на турнире, сообщает пресс-служба НОК Армении.
После четырех туров сборная Армении набрала 6 очков (11.5 личных очков) и занимает третье место в турнирной таблице.