Հենրիխ Մխիթարյանն իր մարզաշապիկը նվիրել է Միացյալ Թագավորության դեսպանին
Հայաստանի ազգային հավաքականի անդամ, անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ» ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն իր մարզաշապիկը նվիրել  է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին: Այս մասին հաղորդում է Սպուտնիկ Արմենիա-ն:
Դեսպանը նվեր ստացած մարզաշապիկով նկար է հրապարակել թվիթերյան իր միկրոբլոգում:
«Շատ շնորհակալություններ Հենրիխ Մխիթարյանին Երևանում բրիտանական դեսպանությունից՝ այս հիասքանչ նվերի համար: Մենք պետք է փայփայենք այն»,­- նշել է դեսպանը:
Նվերի առնչությամբ գրառում է կատարել նաև ՀՀ­-ում Միացյալ Թագավորության դեսպանությունը` նշելով. «Ահա այսպիսի ընտի՛ր նվեր մեր սիրելի Հենրիխից․․․ Go, Henrikh, Go»:

Генрих Мхитарян подарил футболку английскому послу
Капитан сборной Армении и полузащитник "Манчестер Юнайтед" Генрих Мхитарян подарил свою футболку Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Армении Джудит Маргарет Фарнворт, Sputnik передает Армения.
Фото с футболкой в руках посол разместила в своем микроблоге в Twitter.
"Wow… Большое спасибо от посольства Соединенного Королевства в Армении Генриху Мхитаряну за великолепный подарок. Мы будем беречь его", — написала Фарнуорд.
Посольство также отреагировало на подарок армянского хавбека, сделав запись в соцсети: "Вот такой изысканный подарок от нашего любимого Генриха. ․․․ Go, Henrikh, Go"
Джудит Маргарет Фарнворт, будучи родом из Манчестера, является поклонницей английского клуба и ратует за успехи армянского полузащитника.