Իրադրությունն առաջնագծում. սահմանին նկատվել է լարվածության աճ
Մայիսի 6-ին, 7-ին և լույս 8-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական սահմանին նկատվել է լարվածության աճ: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 160 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2600 կրակոց:
Սահմանի արևելյան ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը մայիսի 7-ին կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (7 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (7 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

По оперативным данным, 6 мая, а также 7 мая и в ночь на 8 мая на арцахско-азербайджанской границе наблюдался рост уровня напряженности, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня около 160 раз. Противник произвел в направлении армянских позиций свыше 2600 выстрелов.
В восточном направлении границы, помимо стрелкового оружия, ВС Азербайджана 7 мая применили также 60-мм миномет (7 снарядов) и автоматический станковый гранатомет (7 снарядов).
Подразделения Армии обороны НКР продолжают сохранять полноценный контроль на передовой и уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.