Բակո Սահակյանը պարգևատրել է դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի հաղթողներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում մայիսի 25-ին տեղի է ունեցել 2016-2017 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի ՀՀ եզրափակիչ փուլում մրցանակային տեղեր գրաված և գովասանագրերի արժանացած ԼՂՀ աշակերտների և նրանց ուսուցիչների պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ մեր հանրապետությունում առանցքային տեղ է հատկացվում կրթության և գիտության զարգացմանը, և այս ուղղությամբ իրականացվում են տարբեր ծրագրեր, որոնք ըստ ամենայնի նպաստում են մատաղ սերնդի ուսման մակարդակի բարձրացմանը, դպրոցների շենքային պայմանների բարելավմանը, տեխնիկական հագեցվածության ապահովմանը: <<Նաև ժամանակակից կրթական համակարգն է հանդիսանում երկրի դեմքը, և մենք կանենք հնարավորը, որպեսզի մեր երիտասարդներն ստանան որակյալ կրթություն, լինեն բազմակողմանի զարգացած և քայլեն ժամանակին համընթաց>>,- ընդգծել է երկրի ղեկավարը:
Միջոցառմանը ներկա էին ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք

Президент Республики Арцах наградил учащихся
25 мая в резиденции президента Республики Арцах прошла торжественная церемония награждения учащихся республики, занявших призовые места и удостоившихся грамот на заключительном этапе прошедшей в Республике Армения предметной олимпиады среди школьников за 2016-2017 учебный год, а также их учителей, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
В своем слове Бако Саакян отметил, что в республике особое внимание уделяется развитию образования и науки, и в этом направлении осуществляются различные программы, которые содействуют повышению уровня обучения подрастающего поколения, улучшению условий в зданиях школ, обеспечению их технической оснащенности.
"Современная образовательная система также является визитной карточкой государства, и мы сделаем все возможное, чтобы наша молодежь получила качественное образование, была всесторонне развитой и шла в ногу со временем", - подчеркнул глава государства.
На мероприятии присутствовали председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица.