Բակո Սահակյանը պարգևատրել է դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի հաղթողներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում մայիսի 25-ին տեղի է ունեցել 2016-2017 ուսումնական տարվա դպրոցականների առարկայական օլիմպիադայի ՀՀ եզրափակիչ փուլում մրցանակային տեղեր գրաված և գովասանագրերի արժանացած ԼՂՀ աշակերտների և նրանց ուսուցիչների պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ մեր հանրապետությունում առանցքային տեղ է հատկացվում կրթության և գիտության զարգացմանը, և այս ուղղությամբ իրականացվում են տարբեր ծրագրեր, որոնք ըստ ամենայնի նպաստում են մատաղ սերնդի ուսման մակարդակի բարձրացմանը, դպրոցների շենքային պայմանների բարելավմանը, տեխնիկական հագեցվածության ապահովմանը: <<Նաև ժամանակակից կրթական համակարգն է հանդիսանում երկրի դեմքը, և մենք կանենք հնարավորը, որպեսզի մեր երիտասարդներն ստանան որակյալ կրթություն, լինեն բազմակողմանի զարգացած և քայլեն ժամանակին համընթաց>>,- ընդգծել է երկրի ղեկավարը:
Միջոցառմանը ներկա էին ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք

Solemn Awarding Ceremony in the Residence of the Artsakh Republic President
On 25 May a solemn ceremony of awarding a group of pupils from the NKR who won prizes and received certificates in the final stage of 2016-2017 subject Olympiads among schoolchildren held in the Republic of Armenia, as well as their teachers took place in the residence of the Artsakh Republic President, the press service of NKR President informs.
In his speech President Sahakyan noted that a pivotal role was allocated to the development of education and science in our republic and various programs were being implemented in this direction with the aim to raise the education level of the younger generation, improve building conditions of and technical equipment of schools.
"Contemporary education system is among the visiting card of our country and we will do everything possible in order our young people get qualitative education, developed in a comprehensive manner and step with the time",- underlined the Head of the State.
NKR National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, prime-minister Arayik Haroutyunyan and other officials partook in the event.