Վենեսուելայում ցույցերի ընթացքում զոհվածների թիվը հասել է 60-ի
Վենեսուելայում հակակառավարական ցույցերի ընթացքում զոհվածների թիվը հասել է 60-ի, հայտնում է Nacional պորտալը։
Նշվում է,որ զոհերից 3-ն իրավապահ մարմինների աշխատակիցներ են։ Մնացած զոհերը հանդիսանում են քաղաքացիական անձիք` այդ թվում 14-18 տարեկան 9 դեռահաս։
Վենեսուելայում ապրիլի սկզբից շարունակվող բողոքի զանգվածային ցույցերը սկիզբ են առել Գերագույն դատարանի՝ ընդդիմադիր Ազգային ժողովի իշխանությունը լրջորդեն սահմանափակելու մասին որոշումից հետո։ Որոշումն արդյունքում չեղարկվել է, սակայն ընդդիմության կողմնակիցները դուրս են եկել փողոցներ՝ դատարանի անդամների հրաժարականի և արտահերթ ընտրությունների անցկացման պահանջով։

В ходе протестов в Венесуэле погибли 60 человек
Число погибших при антиправительственных протестах в Венесуэле достигло 60 человек, сообщает Корреспондент со ссылкой на портал Nacional. Официально называлась пока цифра в 55 убитых.
Согласно списку жертв, опубликованному порталом, среди погибших – три сотрудника правоохранительных органов. Остальные жертвы – гражданские лица. Среди них девять были подростками в возрасте от 14 до 18 лет.
С начала апреля в Венесуэле проходят массовые протесты после решения Верховного суда серьезно ограничить власть оппозиционной Национальной ассамблеи. Решение было отменено, но сторонники оппозиции вышли на улицы с требованием отставки членов суда и проведения досрочных выборов.