Արթուր Ալեքսանյանը երկու հորիզոնականով նահանջել է UWW-ի վարկանիշային աղյուսակում
Ըմբշամարտի համաշխարհային միությունը (UWW) հրապարակել է հունահռոմեական ըմբիշների թարմացված վարկանիշային աղյուսակը: Լավագույնների շարքում ընդգրկվել է Հայաստանի հավաքականի վեց ըմբիշ, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
98 կգ քաշային կարգում օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը նահանջել է երկու հորիզոնականով և այժմ երրորդն է: Նա 2017 թվականի Եվրոպայի առաջնությունում բրոնզե մեդալի էր արժանացել:
Միհրան Հարությունյանը (66 կգ) 7-րդ տեղն է զբաղեցնում, Վարշամ Բորանյանը (71 կգ)՝ 17-րդ, Կարապետ Չալյանը և Արսեն Ջուլֆալակյանը (երկուսն էլ՝ 75 կգ), համապատասխանաբար, 12-րդ և 16-րդ, իսկ Մաքսիմ Մանուկյանը (85 կգ) 15-րդն է:
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականն այժմ ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Օլիմպավանում: Հայ ըմբիշները պատրաստվում են Թբիլիսիում կայանալիք միջազգային մրցաշարին:

Артур Алексанян опустился на две позиции в рейтинговой таблице UWW
Объединенный мир борьбы (UWW) опубликовал обновленную рейтинговую таблицу борцов греко-римского стиля. Среди лучших оказались шесть представителей сборной Армении.
В весовой категории 98 кг олимпийский чемпион Артур Алексанян опустился на две позиции и сейчас занимает третье место. На чемпионате Европы 2017 года он удостоился бронзовой медали.
Мигран Арутюнян (66 кг) занимает 7-е место, Варшам Боранян (71 кг) – 17-е, Карапет Чалян и Арсен Джулфалакян (оба – 75 кг), соответственно, 12-е и 16-е, а Максим Манукян (85 кг) – 15-е места.
Сборная Армении по греко-римской борьбе сейчас проводит учебно-тренировочный сбор в Олимпаване. Армянские борцы готовятся к международному турниру в Тбилиси, сообщает пресс-служба НОК Армении.