Կանցկացվեն «Փոխգործակցություն-2017» զորավարժության կազմակերպման շտաբային բանակցությունները
Հունիսի 27-ից 30-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում կանցկացվեն «Մարտական եղբայրություն-2017» պայմանական անվանումով ՀԱՊԿ օպերատիվ ռազմավարական զորավարժության շրջանակներում ՀՀ տարածքում ս.թ. հոկտեմբերի 9-ից 13-ը կայանալիք ՀԱՊԿ օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի (ՕԱՀՈՒ) «Փոխգործակցություն-2017» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման և անցկացման երկրորդ շտաբային բանակցությունները:
Բանակցություններին կմասնակցեն ՀԱՊԿ անդամ պետությունների շահագրգիռ նախարարությունների և գերատեսչությունների, ՀԱՊԿ քարտուղարության և Միացյալ շտաբի ներկայացուցիչները:
Շտաբային բանակցությունների ընթացքում կողմերը կհամաձայնեցնեն զորավարժության մտահղացման նախագիծը և գործնական դրվագները, կճշտեն զորավարժության մասնակիցների թվաքանակը և բազմակողմ ապահովման հարցերը: Բանակցությունների մասնակիցները կիրականացնեն նաև զորավարժությունների անցկացման ուսումնական կենտրոնների տեղազննումը:

В Армении пройдут учения КСОР ОДКБ
В министерстве обороны Армении 27-30 июня состоятся вторые штабные переговоры по организации учений КСОР ОДКБ "Взаимодействие – 2017". Учения пройдут 9-13 октября на территории Армении в рамках оперативных тактических учений ОДКБ "Боевое братство – 2017".
В переговорах примут участие представители заинтересованных министерств и ведомств стран ОДКБ, секретариата и Объединенного штаба ОДКБ, сообщает пресс-служба минобороны Армении.
В рамках штабных переговоров Стороны согласуют проект сценария учений и практические элементы, уточнят число участников, проведут рекогносцировку учебных центров проведения учений.