ԼՂՀ ՊԲ-ն հրապարակել է հակառակորդի կողմից TR-107 համազարկային հրթիռային կայանքից իրականացվող կրակային խոցման տեսագրությունը
ԼՂՀ ՊԲ-ն ներկայացրել է հակառակորդի կողմից TR-107 համազարկային հրթիռային կայանքից իրականացվող կրակային խոցման տեսագրությունից հատվածներ:
ՊԲ կողմից տարածած հաղորդակցության մեջ նշվում է, որ հայկական կողմը պատասխան կրակ է բացել ժամը 20:31-ին, այսինքն՝ հակառակորդի կողմից մինչ այդ մի քանի անգամ ձեռնարկված կրակային հարձակումից հետո միայն:
ՊԲ-ն ներկայացվրել է նաև ձայնագրություն, որում առկա հակառակորդի խոսակցությունները վկայում են, որ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների պատասխան գործողություններն իրականացվել են ադրբեջանական կրակակետի ուղղությամբ: Վերջինս, սովորության համաձայն, այն տեղակայում է բնակելի վայրերում՝ կենդանի վահան դարձնելով խաղաղ բնակչությանը:

NKR Defense Army Published a Video Showing the Use of MLRS TR-107 by the Armed Forces of Azerbaijan
The Ministry of Defense of the Republic of Artsakh published a video showing the use of MLRS TR-107 by the Armed Forces of Azerbaijan.
"Pay attention to the time fixed on the monitor. The Armenian side opened a retaliatory fire at 8:31 pm, that is only after opponent’s shelling," the statement said.
"The audio with the opponent's conversation presented below, shows that the advanced units of the Artsakh Defense Army have taken counter-measures in the direction of the Azerbaijani firing point. Azerbaijani side, as usual, places fire points in populated areas, turning the civilian population into a human shield," the Defense Ministry of Artsakh said.