Բակո Սահակյանը շնորհավորել է բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին
Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 6-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսին` ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ:
« Թանկագին բարոնուհի Քոքս,
Թույլ տվեք Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորել Ձեզ փառապանծ հոբելյանի՝ ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ:
Դուք միշտ եղել եք հայ ժողովրդի կողքին, կիսել նրա ցավն ու տառապանքը, ըստ ամենայնի սատարել հանուն ազատության ու անկախության մեր արդար պայքարին, Ձեր ձայնը բարձրացրել մարդու իրավունքների ոտնահարման ու բռնությունների դեմ: Ձեր միջոցով բազմաթիվ օտարերկրացիներ ճանաչել են Արցախը, ճշմարտացի տեղեկություններ ստացել մեր հիմնախնդրի մասին:
Ձեր ապրած կյանքն ու ողջ գործունեությունը մարդասիրության լավագույն դրսեւորումներից են եւ արժանի են ամենաբարձր գնահատանքի:
Շնորհակալություն Ձեզ՝ համամարդկային արժեքներին ու ժողովրդավարության սկզբունքներին Ձեր հավատարմության ու նվիրվածության, Ձեր երկարամյա սկզբունքային ու հետեւողական աշխատանքի, մեր երկրի ու ժողովրդի հանդեպ ունեցած անկեղծ վերաբերմունքի եւ ջերմ բարեկամության համար:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք Ձեզ, Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Президент Республики Арцах поздравил баронессу Керолайн Кокс
6 июля президент Бако Саакян направил поздравительное послание члену Палаты лордов Великобритании, баронессе Керолайн Кокс по случаю ее 80-летия.
"Дорогая баронесса Кокс!
Позвольте от имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравить Вас со славным юбилеем - 80-летием.
Вы всегда были рядом с армянским народом, разделяли его боль и страдания, всячески содействовали нашей справедливой борьбе за свободу и независимость, выступали против попирания прав человека и насилия. Благодаря Вам многие иностранные граждане узнали Арцах, получили правдивую информацию о конфликте.
Прожитая Вами жизнь и Ваша деятельность являются лучшим проявлением гуманизма и достойны самой высокой оценки.
Мы признательны Вам за приверженность и преданность общечеловеческим ценностям и принципам демократии, за многолетнюю принципиальную и последовательную работу, за искреннее отношение к нашей стране и народу и теплую дружбу.
Вновь поздравляю Вас и желаю мира, крепкого здоровья, успехов и всех благ Вам, всем Вашим родным и близким!"