Արցախում զինծառայողներ են վիրավորվել. ՊԲ առաջապահ զորամասերն իրականացնում են պատասխան գործողություններ
Ինչպես արդեն հաղորդել ենք, այսօր առավոտվանից սկսած հակառակորդը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում խախտում է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ օգտագործելով ինչպես հրաձգային զինատեսակներ, այնպես էլ Դ-30 և Դ-44 տիպի հրանոթներ, տարբեր տրամաչափի ականանետեր ու նռնականետեր:
Ադրբեջանական զինուժի արկակոծության արդյունքում՝ տարբեր աստիճանի բեկորային վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Ռոբերտ Նովրուզի Գասպարյանը (ծնվ. 1969թ.), Համբարձում Կարապետի Հարությունյանը (ծնվ. 1997թ.) և Վահե Գագիկի Բադալյանը (ծնվ. 1998թ.):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերն իրականացնում են պատասխան գործողություններ:
Առաջնային գծում իրավիճակի ապակայունացմանն ուղղված գործողությունների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

В Карабахе ранены военнослужащие: Армия обороны осуществляет ответные действия
Как уже сообщалось, азербайджанская армия с самого утра нарушает режим прекращения огня на арцахско-азербайджанской границе с использованием как стрелкового оружия, так и пушек Д-30 и Д-40, гранатометов и минометов различных калибров.
Как сообщает минобороны Республики Арцах, в результате предпринятого с азербайджанской стороны обстрела получили осколочные ранения различной степени военнослужащие Армии обороны Арцаха Роберт Новрузович Гаспарян (1969 г.р.), Амбарцум Карапетович Арутюнян (1997 г.р.) и Ваге Гагикович Бадалян (1998 г.р.).
С целью подавления активности азербайджанской стороны передовые подразделения Армии обороны предпринимают ответные действия.
"Всю ответственность за действия, направленные на дестабилизацию ситуации на передовой, несет военно-политическое руководство Азербайджана", – говорится в сообщении минобороны Республики Арцах.