Էրդողան․ Թուրքիան շատ թշնամիներ ունի
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեպ Էրդողանը հուլիսի 16-ի հեղաշրջման փորձի տարեդարձի կապակցությամբ տեղի ունեցած ցույցի ժամանակ հայտարարել է, որ Անկարան շատ թշնամիներ ունի, որոնք նրա մահն են սպասում։
«Շատ թշնամիներ սպասում են Թուրքիայի մահին։ Եթե սկսեմ նրանց թվարկել, դա կարող է շատ խոշոր միջազգային ճգնաժամի հանգեցնել»,- ասել է Էրդողանը։
Հեղաշրջման փորձի տարեդարձի կապակցությամբ ամբողջ երկրի տարածքով մի շարք ցույցեր են անցկացվում, ամենախոշորները՝ Անկարայում և Ստամբուլում։ Մի շարք երկրներ, այդ թվում՝ ԱՄՆ և Գերմանիան, Թուրքիայում գտնվող իրենց քաղաքացիներին կոչ են արել զգույշ լինել։

Эрдоган: у Турции много врагов
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил на митинге по случаю годовщины попытки переворота в Анкаре, что у страны много врагов, ожидающих ее гибели, передает РИА Новости.
"Очень много врагов ожидает гибели Турции. Если я стану их перечислять, то это приведет к очень крупному кризису международного масштаба", — сказал Эрдоган.
Мероприятия по случаю годовщины мятежа проходят 15-16 июля по всей Турции. Наиболее массовые акции состоялись в Анкаре и Стамбуле. Ряд стран, в том числе США и Германия, призвали своих граждан, находившихся в Турции, быть крайне осторожными в эти дни.