Ռուսաստանը և ԱՄՆ-ը գրեթե լուծել են դիվանագիտական սեփականության հարցը
Ռուսաստանի ԱԳ փոխնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը և ԱՄՆ-ի պետքարտուղարի տեղակալ Թոմաս Շենոնը գրեթե լուծել են ԱՄՆ-ում Ռուսաստանի դիվանագիտական սեփականության հարցը: Այս մասին Պետդեպատամենտում մոտ 2.5 ժամ տևած բանակցությունների արդյունքում հայտարարել է Ռյաբկովը, հայտնում է CNN հեռուստաալիքը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Միացյալ Նահանգները մտադիր չէ վերադարձնել ռուսներին այդ երկրում ռուսական դիվանագիտական առաքելության սեփականությունը հանդիսացող գույքը, փոխարենը ոչինչ չստանալով: Սրա ի պատասխան Մոսկվան խոստացել էր համարժեք քայլեր ձեռնարկել ԱՄՆ-ի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայի աշխատակազմը 2016 թվականի դեկտեմբերին ռուսական դիվանագիտական առաքելության աշխատակիցների համար փակել էր ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցչության և ԱՄՆ-ում Ռուսաստանի դեսպանության այսպես կոչված ամառանոցների հասանելիությունը:

Россия и США "почти" решили вопрос дипсобственности
Заместитель министра иностранных дел России Сергей Рябков и заместитель госсекретаря США Томас Шеннон "почти" решили вопрос российской дипсобственности, сообщает gazeta.ru со ссылкой на телеканал CNN.
Сообщается, что, когда Рябков вышел из здания Госдепартамента спустя более 2,5 часов, то журналист его спросил об урегулировании вопроса. "Почти, почти", - приводит телеканал ответ Рябкова.
Уходящая администрация президента США Барака Обамы в конце декабря 2016 года закрыла российским дипработникам доступ к двум жилым комплексам - так называемым загородным дачам постпредства России в Нью-Йорке и российского посольства в Вашингтоне.