Վալանսի քաղաքապետը շնորհավորել է Բակո Սահակյանին
Ֆրանսիայի Վալանս քաղաքի քաղաքապետ Նիկոլա Դարագոնը ողջունել է Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում Բակո Սահակյաննի վերընտրվելը:
Վալանսի քաղաքապետի տարածած հայտարարության մեջ մասնավորապես նշվում է, որ ժողովրդավարական գործընթացի արդյունքում Բակո Սահակյանը ստացել է խորհրդարանի պատգամավորների ձայների երկու երրորդից ավելին, հայտնում է «Արմենպրես»-ը: Ըստ Դարագոնի՝ այս գործընթացն արմատապես տարբերվում է Արցախի հարևան Ադրբեջանում ձևավորված ավտորիտար իշխանությունից:
«Այս թափանցիկ և ընդդիմության իրավունքները հարգող ընտրությունն աշխարհի այս տարածաշրջանում ժողովրդավարությանը պատիվ է բերում, իսկ ժողովրդավարությունը խաղաղության երաշխիքն է»,- նշել է Վալանսի քաղաքապետը:
Նիկոլա Դարագոնը հիշեցրել է նաև, որ Վալանսը բազմաթիվ կապերով կապված է Արցախի քաղաքների հետ և ապագայում էլ պատրաստվում է ամրապնդել համագործակցությունը նրանց հետ:

Мэр Валанса поздравил Бако Саакяна
Мэр французского города Валанс Николя Дарагон приветствовал переизбрание Бако Саакяна на пост президента Арцаха.
В заявлении мэра Дарагона отмечается, что в результате демократического процесса Бако Саакян получил более 2/3 голосов парламента, передает "Арменпресс". По мнению мэра, этот процесс радикально отличается от авторитарной власти в соседнем Азербайджане.
"Этот транспарентный процесс, уважающий права оппозиции, делает честь демократии в этом регионе мира, ведь демократия - залог мира", - отмечается в заявлении мэра.
Николя Дарагон напомнил также, что Валанс скреплен со многими городами Арцаха многочисленными связями и намерен укрепить с ними сотрудничество.