Վալանսի քաղաքապետը շնորհավորել է Բակո Սահակյանին
Ֆրանսիայի Վալանս քաղաքի քաղաքապետ Նիկոլա Դարագոնը ողջունել է Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում Բակո Սահակյաննի վերընտրվելը:
Վալանսի քաղաքապետի տարածած հայտարարության մեջ մասնավորապես նշվում է, որ ժողովրդավարական գործընթացի արդյունքում Բակո Սահակյանը ստացել է խորհրդարանի պատգամավորների ձայների երկու երրորդից ավելին, հայտնում է «Արմենպրես»-ը: Ըստ Դարագոնի՝ այս գործընթացն արմատապես տարբերվում է Արցախի հարևան Ադրբեջանում ձևավորված ավտորիտար իշխանությունից:
«Այս թափանցիկ և ընդդիմության իրավունքները հարգող ընտրությունն աշխարհի այս տարածաշրջանում ժողովրդավարությանը պատիվ է բերում, իսկ ժողովրդավարությունը խաղաղության երաշխիքն է»,- նշել է Վալանսի քաղաքապետը:
Նիկոլա Դարագոնը հիշեցրել է նաև, որ Վալանսը բազմաթիվ կապերով կապված է Արցախի քաղաքների հետ և ապագայում էլ պատրաստվում է ամրապնդել համագործակցությունը նրանց հետ:

Mayor of the French city of Valence Mr. Nicolas Daragon welcomed the re-election of Bako Sahakyan as President of Artsakh.
In a statement, the French mayor mentioned that as result of a democratic process, Bako Sahakyan received more than 2/3rd votes of the country’s parliament, "Armenpress" reports.
According to Daragon, this process differs fundamentally from the Artsakh’s neighboring country Azerbaijan's authoritarian regime.
"This transparent process, which respects the opposition’s rights, brings honor to democracy in this region of the world, and democracy is the guarantee for peace", the French mayor said.
Daragon also reminded that Valence is ties with the cities of Artsakh will numerous links, and is planning to further strengthen cooperation.