Էրդողանը վերջին մարդն է, ով կարող է խորհուրդ տալ Իսրայելին
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն պատասխանել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի այն մեղադրանքին, իբր իսրայելական կողմը փորձում է «մուսուլմանների ձեռքից խլել» Երուսաղեմի ալ-Աքսա մզկիթը, գրում է «Արմենպրես»-ը:
«Էրդողանը վերջին մարդն է, ով կարող է խորհուրդ տալ Իսրայելին», - նշվում է Նեթանյահուի գրասենյակի տարածած հայտարարության մեջ:
Հարցի վերաբերյալ արտահայտվել է նաև Իսրայելի ԱԳՆ խոսնակ Էմանուել Նահսոնը՝ գրառում կատարելով իր թվիթերյան էջում: Նա նշել է, որ «ավելի լավ կլինի, եթե Էրդողանը հետաքրքրվի իր երկրի խնդիրներով: Օսմանյան կայսրության օրերն արդեն վաղուց են անցել»:

Erdogan Is the Last Person Who Can Give Advice to Israel
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu responded to the accusation of the Turkish President Recep Tayyip Erdogan, who said, that the Israeli side is trying to seize the mosque of Al-Aqsa from the Muslims in Jerusalem, "Armenpress" reports.
"Erdogan is the last person who can give advice to Israel," Netanyahu’s office noted in the statement.
Israeli Foreign Ministry spokesman Emmanuel Nahsone in turn referred to the issue on his Twitter page. He noted that "it would be better if Erdogan was interested in his country's problems. The days of the Ottoman Empire have long passed."