ՀՀ վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի վարչապետին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի Թագավորության վարչապետ Մարիանո Ռախոյ Բրեյին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը: Հեռագրի մեջ մասնավորապես ասվում է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Բարսելոնայում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ, որին զոհ դարձան տասնյակ անմեղ մարդիկ։ Խստագույնս դատապարտում ենք ազգություն և սահմաններ չճանաչող ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով:
Ձեր երկրի համար ծանր պահին կիսում ենք Ձեր վիշտը և մեր զորակցությունն ու կարեկցանքը հայտնում բարեկամ Իսպանիայի ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ և տոկունություն՝ հաղթահարելու այդ ողբերգության հետևանքները:

Премьер Армении направил телеграмму соболезнования своему испанскому коллеге
Премьер-министр Армении Карен Карапетян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Испании Мариано Рахою Брею, передает пресс служба правительства Армении.
"От имени правительства Республики Армения и от себя лично выражаю глубокие соболезнования в связи с имевшими место в Барселоне террористическими актами, жертвами которых стали десятки невинных людей. Сурово осуждаем не признающий национальностей и границ терроризм во всех его проявлениях.
В тяжелый для Вашей страны момент разделяем Ваше горе и выражаем нашу поддержку и сочувствие народу дружественной Испании и родным погибших, желаем сил и стойкости для преодоления последствий этой трагедии.