ՀՀ վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի վարչապետին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի Թագավորության վարչապետ Մարիանո Ռախոյ Բրեյին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը: Հեռագրի մեջ մասնավորապես ասվում է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Բարսելոնայում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ, որին զոհ դարձան տասնյակ անմեղ մարդիկ։ Խստագույնս դատապարտում ենք ազգություն և սահմաններ չճանաչող ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով:
Ձեր երկրի համար ծանր պահին կիսում ենք Ձեր վիշտը և մեր զորակցությունն ու կարեկցանքը հայտնում բարեկամ Իսպանիայի ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ և տոկունություն՝ հաղթահարելու այդ ողբերգության հետևանքները:

Prime Minister Karen Karapetyan sent a message of condolences to Prime Minister of the Kingdom of Spain Mariano Rajoy Brey. The letter says:
"On behalf of the Government of the Republic of Armenia and myself, I express my deepest condolences on the terrorist acts in Barcelona that killed dozens of innocent people. We strongly condemn terrorism, which does not recognize nationality and borders with all its manifestations.
We share your grief in a difficult moment for your country and express our sympathy to the friendly people of Spain and the victims’ relatives, wishing strength and endurance to overcome the consequences of the tragedy.