Նպաստառու ընտանիքների 1-ին դասարան հաճախող երեխաներին կտրվի դրամական օգնություն
Առաջին դասարան ընդունվելու միանվագ հրատապ օգնության իրավունք ունի դիմելու ամսվա դրությամբ ընտանեկան նպաստի իրավունք ունեցող այն ընտանիքը, որի անչափահաս անդամներից մեկն ընդունվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության առաջին դասարան:
Հրատապ օգնություն ստանալու համար  ընտանիքի չափահաս անդամներից մեկը երեխայի` առաջին դասարան ընդունվելու տարվա օգոստոս, սեպտեմբեր, հոկտեմբեր ամիսների ընթացքում տարածքային սոցիալական աջակցության գործակալություն /բաժին/ պետք է ներկայացնի առաջին դասարան հաճախելու մասին տեղեկանք:
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, առաջին դասարան ընդունվելու միանվագ հրատապ օգնությունը նշանակվում է ընտանիքի` առաջին դասարան ընդունվող յուրաքանչյուր երեխայի համար:

В Армении первоклассники из малообеспеченных семей получат единовременное пособие
В Армении получающие социальное пособие семьи, где имеются дети, которые с 1 сентября текущего года пойдут в первый класс, могут обратиться за специальной единовременной выплатой.
Как сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу министерства труда и социальных вопросов РА, для получения единовременного пособия один из совершеннолетних членов семьи должен в течение августа, сентября или октября текущего года представить в территориальный отдел или организацию социальной помощи справку о зачислении ребенка в первый класс.
Отмечается, что размер единовременно выплачиваемого пособия составляет 25000 драмов.
Ранее мэрия Еревана сообщила, что в подведомственных столичной администрации школах ученикам 1-4 классов учебники будут предоставляться бесплатно.