Խոսրովի արգելոցում ծխացող օջախների թիվը կրկնակի նվազել է
ՀՀ Արարատի մարզում գտնվող «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց ՊՈԱԿ-ի տարածքում հետմարման աշխատանքները շարունակվում են, հայտնում է ԱԻՆ-ը:
Օգոստոսի 24-ին հետմարման աշխատանքներին մասնակցել է 90 փրկարար ծառայող, անտառտնտեսության 40 եւ ոստիկանության Արարատի բաժնից 5 աշխատակից:
Հաղորդվում է, որ հետախուզության է ենթարկվել 600 հա մակերեսով տարածք, որտեղ հայտնաբերվել է 86 ծխացող օջախ, որը նախորդ օրվա համեմատ գրեթե կրկնակի քիչ է: Բոլոր օջախները մարվել են:
Հետմարման աշխատանքների ընթացքում ևս արգելոցում շուրջօրյա հերթապահություն է սահմանված:
Այսօր վաղ առավոտյան հետմարման աշխատանքները վերսկսվել են: Արգելոցում ծխացող օջախների հետհանգեցման աշխատանքներում ներգրավված է 81 փրկարար ծառայող և անտառտնտեսության 29 աշխատակից:

Число опасных очагов задымления в "Хосровском лесу" сократилось
В заповеднике «Хосровский лес» продолжаются работы по мониторингу и окончательному тушению потенциально опасных очагов задымления, передает пресс-служба МЧС
Сообщается, что 24 августа в работах приняли участие 90 спасателей и пожарных, 40 сотрудников лесхоза и 5 служащих Араратского отдела полиции.
Был проведен мониторинг на территории площадью 600 га, выявлено 86 очагов задымления, что вдвое меньше, чем за предыдущий день. Все очаги потушены. Установлено круглосуточное дежурство. Утром 25 августа работы возобновились.