Լոս Անջելեսում արտակարգ դրություն է հայտարավել. Հայկական հիմնադրամի շենքը դարձել է բնակչության տարհանման կենտրոն
Բըրբանքի հայկական մշակույթի հիմնադրամն առաջարկել է իր շենքն օգտագործել Լոս Անջելեսի շրջանում անտառային հրդեհների պատճառով տեղի բնակչության տարհանման համար, հայտնում է Asbarez-ը:
Հաղորդվում է, որ կազմակերպությունը, որի շենքում գործում են նաև Ամերիկայի Հայ ազգային կոմիտեն և Բըրբանքի երիտասարդական կենտրոնը, գործում է տեղի ոստիկանության և հրշեջների հետ համակարգելով իր աշխատանքը:
Սեպտեմբերի 1-ին Լոս Անջելեսի անտառներում խոշոր հրդեհ է բռնկվել: Բըրբանքում և Լոս Անջելեսում մոտ 500 տուն տարհանման կարիք ունի: Շրջանում սահմանվել է արտակարգ դրություն:

В Лос-Анджелесе ввели ЧП: здание Армянского фонда стало центром эвакуации жителей
Фонд армянской культуры в Бербанке предложил использовать свое здание в качестве центра для эвакуации местных жителей в связи с лесными пожарами в округе Лос-Анджелес.
Организация, в здании которой также располагаются Армянский национальный комитет Америки и Молодежный центр Бербанка, для эвакуации жителей работает в координации с местной полицией и пожарными, сообщает РУСАРМИНФО со ссылкой на Asbarez.
1 сентября в лесах Лос Анджелеса начался крупный пожар. Жители около 500 домов в Бербанке и Лос-Анджелесе нуждаются в эвакуации. В округе введен режим чрезвычайной ситации.