Լոնդոնյան բարձրահարկ շենքի հրդեհից փրկվածները փորձել են ինքնասպանություն գործել
Առնվազն 20 հոգի, ովքեր փրկվել են լոնդոնյան բարձրահարկ Grenfell Tower շենքի ողբերգական հրդեհից, ինչպես նաև հրդեհի որոշ ականատեսներ, փորձել են ինքնասպանություն գործել վերջին ամիսների ընթացքում:
Ինչպես հայտնում է բրիտանական BBC News-ը՝  տուժածների հետ զրույցի ժամանակ, պարզվել է, որ  նման տրամադրությունների պատճառ են հանդիսացել խորը դեպրեսիան, հարազատ մարդկանց կորցնելու հետ չհաշտվելու հանգամանքը, ալկոհոլային և նարկո կախվածությունը:
Նշվում է, որ շատ մարդիկ չեն կարողանում «մտքներից հանել» այրվող շենքի պատկերները: Շենքի պատուհաններից ցած նետվող հարևանների և նրանց երեխաների պատկերները հոգեբանական մեծ ցնցումի պատճառ են դարձել:
Լոնդոնի Grenfell Tower 24 հարկանի բնակելի շենքն ամբողջապես այրվել էր այս տարվա հունիսի 14-ին՝ դառնալով շուրջ 80 մարդու մահվան պատճառ:

Около 20 выживших при пожаре в Grenfell Tower пытались совершить суицид
В Лондоне после пожара в многоэтажном доме Grenfell Tower по меньшей мере 20 выживших пытались покончить с собой. Об этом передает Bykvu, ссылаясь на ВВС.
Руководитель организации Silence of Suicide Иветт Гринуэй сообщил, что у многих переживших этот пожар развивается посттравматическое расстройство, люди впадают в депрессию, некоторые начинают злоупотреблять алкоголем и наркотиками.
Медсестра Джуди Болтон, координирующая волонтеров кампании Justice4Grenfell, заявила, что службам поддержки психического здоровья стоит переосмыслить свою работу.