Բակո Սահակյանն այցելել է Թալիշ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 10-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Ալաշան տեղամաս և Թալիշ գյուղ:
Նախագահը ծանոթացել է գյուղում իրականացվող աշխատանքներին, հանդիպել բնակիչների հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավմանն ուղղված ծրագրերի ընթացքին առնչվող հարցեր:
Այնուհետև Բակո Սահակյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն ու համապատասխան հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքէջից:

NKR President Visited the Alashan Site and Talish Village
On September 10 Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Alashan site and Talish village of the Martakert region, the press service of Artsakh president reports.
The President got acquainted with the activities being carried out in the village, met with the inhabitants. Issues related to the course of programs on improving social and living conditions of the Talish residents were discussed during the meeting.
Thereafter Bako Sahakyan convoked a working consultation and gave corresponding instructions to the heads of interested structures for proper realization of the activities.