Բակո Սահակյանն անց է կացրել քաղաքական խորհրդակցություններ ԱԺ խմբակցությունների հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 11-ին և 12-ին անց է կացրել քաղաքական խորհրդակցություններ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Հայրենիք», «Ժողովրդավարություն», «Դաշնակցություն», «Շարժում-88» և «Վերածնունդ» խմբակցությունների հետ:
Քննարկվել են հանրապետության ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել նոր Սահմանադրության հետ կապված իրականացվելիք բարեփոխումներին:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է նման հանդիպումները քաղաքական և գործնական տեսանկյուններից՝ դրանք որակելով որպես ներքաղաքական կառուցողական երկխոսության առանցքային բաղադրամասերից:

On September 11 and 12 NKR President Bako Sahakyan held political consultations with the "Fatherland", "Democracy", "Dashnaktsoutyun", "Movement-88" and "Renaissance" factions of the Artsakh Republic National Assembly, the press service of NKR President reports.
A range of issues related to the republic's domestic and foreign policy were on the discussion agenda. Special attention was paid to the reforms to be carried out in connection with the new Constitution.
The Head of the State highlighted such meetings from political and practical viewpoints, qualifying them among key components of constructive internal political dialogue.