Բակո Սահակյանն անց է կացրել քաղաքական խորհրդակցություններ ԱԺ խմբակցությունների հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 11-ին և 12-ին անց է կացրել քաղաքական խորհրդակցություններ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Հայրենիք», «Ժողովրդավարություն», «Դաշնակցություն», «Շարժում-88» և «Վերածնունդ» խմբակցությունների հետ:
Քննարկվել են հանրապետության ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել նոր Սահմանադրության հետ կապված իրականացվելիք բարեփոխումներին:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է նման հանդիպումները քաղաքական և գործնական տեսանկյուններից՝ դրանք որակելով որպես ներքաղաքական կառուցողական երկխոսության առանցքային բաղադրամասերից:

Президент Арцаха провел политические совещания с фракциями Национального Собрания
11 и 12 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян провел политические совещания с фракциями "Родина", "Демократия", "Дашнакцутюн", "Движение-88" и "Возрождение" Национального Собрания Республики Арцах.
обсужден ряд вопросов, касающихся внутренней и внешней политики республики. Особое внимание было уделено реформам, проводимым в связи с введением в действие новой Конституции.
Глава государства отметил важность подобных встреч в политическом и практическом аспектах, назвав их ключевыми компонентами внутриполитического конструктивного диалога, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.