Հունահռոմեական ըմբիշները կմասնակցեն զինվորականների աշխարհի առաջնությանը
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը սեպտեմբերի 20-23-ը Լիտվայի Կլայպեդա քաղաքում կմասնակցի զինվորականների աշխարհի առաջնությանը։ Ըմբիշները մրցաշարին նախապատրաստվում են երիտասարդական հավաքականի ավագ մարզիչ Արմեն Բաբալարյանի գլխավորությամբ։
«Շատ ուժեղ առաջնություն է, որին մասնակցում են օլիմպիական խաղերի, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոններ և մրցանակակիրներ։ Մեր տղաները լավ մարզավիճակում են և պատրաստ են մրցաշարին։ Մենք բազմիցս մասնակցել ենք զինվորականների աշխարհի առաջնությանը, լավ արդյունքներ գրանցել։ Կարծում եմ՝ այս տարին ևս բացառություն չի լինի»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Արմեն Բաբալարյանը։
Թիմի կազմում ընդգրկվել են՝ Վազգեն Խաչատրյանը (59 կգ քաշային կարգ), Կարեն Ասլանյանը (66 կգ), Արմեն Հակոբյանը (71 կգ), Արման Բաղդասարյանը (75 կգ), Ռաֆայել Մանուկյանը (80 կգ), Արգիշտի Աբգարյանը (85 կգ), Վաղարշակ Մինասյանը (98 կգ) և Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ), հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը։

Борцы греко-римского стиля выступят на чемпионате мира среди военнослужащих
Сборная Армении по греко-римской борьбе с 20 по 23 сентября в литовской Клайпеде примет участие в чемпионате мира среди военнослужащих. Борцы готовятся к соревнованию под руководством старшего тренера молодежной сборной Армена Бабаларяна.
"Очень сильное первенство, в котором участвуют чемпионы и призеры Олимпийских игр, чемпионатов мира и Европы. Наши ребята находятся в хорошей спортивной форме и готовятся к соревнованию. Мы многократно выступали на чемпионате мира среди военнослужащих, достигая хороших результатов. Думаю, этот год тоже не станет исключением", - сказал в беседе с пресс-службой НОКА Армен Бабаларян.
В состав команды включены Вазген Хачатрян (весовая категория 59 кг), Карен Асланян (66 кг), Армен Акопян (71 кг), Арман Багдасарян (75 кг), Рафаел Манукян (80 кг), Аргишти Абгарян (85 кг), Вагаршак Минасян (98 кг) и Эдгар Хачатрян (130 кг).