Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Մեքսիկայի նախագահին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Էնրիկե Պենյա Նիետոյին` Մեքսիկայում տեղի ունեցած հզոր երկրաշարժի կապակցությամբ:
«Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ և Մեքսիկայի բարեկամ ժողովրդին Ձեր երկիրը կրկին պատուհասած հզոր երկրաշարժի կապակցությամբ, որը հարյուրավոր զոհերի և ավերածությունների պատճառ դարձավ: Վստահ եմ, որ Մեքսիկայի կառավարության կողմից ձեռնարկված վճռական միջոցառումները թույլ կտան արագ հաղթահարել արհավիրքի հետևանքները:
Կիսելով Ձեր և Մեքսիկայի բարեկամ ժողովրդի վիշտը՝ մաղթում եմ վիրավորներին շուտափույթ ապաքինում, իսկ զոհվածների հարազատներին՝ տոկունություն և ոգու արիություն»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении направил телеграмму соболезнования президенту Мексики
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования президенту Соединенных Штатов Мексики Энрике Пенье Ньето в связи с происшедшим в Мексике мощным землетрясением.
"Выражаю глубокие соболезнования Вам и дружественному народу Мексики в связи с вновь потрясшим вашу страну мощным землетрясением, которое стало причиной сотен жертв и разрушений. Уверен, что предпринятые правительством Мексики решительные меры позволят быстро преодолеть последствия катастрофы.
Разделяя Ваше и дружественного народа Мексики горе, желаю раненым скорейшего выздоровления, а родным погибших выдержки и мужества духа", - сказано в телеграмме соболезнования Президента Республики.