Նախագահն ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի պատգամավոր Գարո Փայլանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի պատգամավոր Գարո Փայլանին, ով Երևան է ժամանել Հայաստան-սփյուռք համահայկական 6-րդ համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հայազգի պատգամավորին, կարևորել համահայկական օրակարգի խնդիրների քննարկմանը նվիրված համաժողովին նրա մասնակցությունը և այդ խնդիրների լուծմանն իր նպաստը բերելու պատրաստակամությունը:
Գարո Փայլանը Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է Թուրքիայի հայ համայնքի ներկայիս վիճակը, Հանրապետության Նախագահի հետ զրուցել համայնքային կյանքին առնչվող հարցերի շուրջ, որոնց հայազգի պատգամավորն անդրադառնում է նաև Թուրքիայի խորհրդարանում:

Президент Армении принял Каро Пайлана
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял депутата парламента Турции Гаро Пайлана, прибывшего в Армению для участия в VI Всеармянской конференции Армения-Диаспора, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Республики приветствовал депутата армянской национальности, подчеркнул важность его участия в конференции, посвящённой обсуждению вопросов общеармянской повестки, и его готовности внести свой вклад в решение этих вопросов.
Гаро Пайлан представил Сержу Саргсяну нынешнее состояние армянской общины Турции, побеседовал с президентом Республики о вопросах, касающихся жизни общины, которыми депутат- армянин занимается также в Турецком парламенте.