Նախագահն ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի պատգամավոր Գարո Փայլանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Թուրքիայի խորհրդարանի պատգամավոր Գարո Փայլանին, ով Երևան է ժամանել Հայաստան-սփյուռք համահայկական 6-րդ համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հայազգի պատգամավորին, կարևորել համահայկական օրակարգի խնդիրների քննարկմանը նվիրված համաժողովին նրա մասնակցությունը և այդ խնդիրների լուծմանն իր նպաստը բերելու պատրաստակամությունը:
Գարո Փայլանը Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է Թուրքիայի հայ համայնքի ներկայիս վիճակը, Հանրապետության Նախագահի հետ զրուցել համայնքային կյանքին առնչվող հարցերի շուրջ, որոնց հայազգի պատգամավորն անդրադառնում է նաև Թուրքիայի խորհրդարանում:

President Serzh Sargsyan received Turkish MP Garo Pailan, who arrived in Yerevan to participate in the 6th Pan-Armenian Armenia-Diaspora Forum.
Welcoming the Turkish MP of Armenian descent, the President hailed his participation in the pan-Armenian conference dedicated to issues of pan-Armenian importance, and the willingness to contribute to the solution of the problems placed on the forum’s agenda.
Garo Pailan briefed President Sargsyan on the current status of the Armenian community in Turkey, talked about tissues related to community life, which the Armenian MP has repeatedly raised in the Turkish parliament.