Ռուս զինվորականները կամուրջ են կառուցել Եփրատ գետի վրա
Ավտոճանապարհային ծառայության ռուսաստանցի զինվորական մասնագետները կամուրջ են կառուցել Եփրատ գետի վրա՝ Սիրիայի հյուսիս – արևելքի Դեյր Զոր քաղաքից մի քանի կիլոմետր հեռու: Այս մասին լրագրողներին է հայտնել ՌԴ-ի պաշտպանության նախարարության ավտոճանապարհային ծառայության պետ Վլադիմիր Բուրովցևը, փոխանցում է Sputnik News-ը:
Նրա խոսքով՝ փոքր քանդովի ավտոճանապարհային կամուրջը կառուցվել է մշտական գնդակոծումների ներքո, սակայն զոհեր և վիրավորներ չեն եղել: Կամուրջը կառուցելու համար կիրառվել են նաև անօդաչու թռչող միջոցներ:
Ավելին, ըստ Բուրովցևի, կամուրջը հնարավորություն կտա ազատագրված գյուղերին մարդասիրական օգնություն տրամադրել և վիրավորներին այդտեղով դուրս բերել:

Russia Builds Euphrates Bridge in Syria
Russian military road service specialists have built a bridge across the Euphrates River a few kilometers from Deir ez-Zor in northeastern Syria to transport military hardware and personnel to the eastern bank, Vladimir Burovtsev, the chief of the road service at the Russian Defense Ministry, said Tuesday.
"We used unmanned aerial vehicles. During the installation work, explosive substances and grenades were falling on us from above. Nevertheless, we had no losses — no wounded, no victims. Everything was done on time," Burovtsev told reporters, Sputnik News reports.
Burovtsev also noted that the bridge will also be used to deliver humanitarian aid to liberated villages and evacuate wounded people.