Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել շախմատիստ Լևոն Արոնյանին
Հանրապետության Նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել շախմատիստ Լևոն Արոնյանին շախմատի աշխարհի գավաթը երկրորդ անգամ նվաճելու կապակցությամբ՝ մաղթելով քաջառողջություն, մարտական բարձր տրամադրություն և նորանոր փառահեղ հաղթանակներ:
«Ձեր հաղթանակը մի նոր էջ է հայկական շախմատի պատմության մեջ և ոգևորության ու հպարտության առիթ՝ մեր ողջ ժողովրդի համար:
Լինելով հայկական շախմատի առաջատարը՝ Դուք մեծ և արդյունավետ ջանքեր եք ներդնում մեր երկրում մարզաձևի հանրահռչակման և զարգացման գործում»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

"Ваша победа - повод воодушевления для всего нашего народа": президент Армении - Ароняну
Президент Армении, председатель Федерации шахмат Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание шахматисту Левону Ароняну в связи с завоеванием во второй раз Кубка мира по шахматам, пожелав ему доброго здоровья, высокого боевого настроения и новых славных побед, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Ваша победа - новая страница в истории армянских шахмат и повод воодушевления и гордости для всего нашего народа.
Являясь лидером армянских шахмат, Вы вкладываете большие и эффективные усилия для популяризации и развития этого вида спорта в нашей стране", - сказано в поздравительном послании президента Республики.