Մարիա Զախարովան չի լսել Մինսկի խմբի վերակազմակերպման մասին
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում Ռուսաստանի դերը չի փոխվել: Այդ մասին բրիֆինգի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ մեկնաբանելով ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցչի հայտարությունը, թե ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի կազմը կարող է վերանայվել:
«Ես փոփոխությունների հետ կապված տեղեկատվություն չունեմ: Կճշտեմ ու կներկայացնեմ ավելի մանրամասն տեղեկատվություն, սակայն Ռուսաստանի դերը կարգավորման գործում և մեր դիրքորոշման հիմքերը չեն փոխվել», - ասել է Զախարովան։
ԱՄՆ պետքարտուղար Ռեքս Թիլերսոնն առաջարկել է Պետքարտուղարության վերակազմակերպման շրջանակներում լուծարել 30 հատուկ դեսպանների հաստիքները, այդ թվում՝ նրանց, ովքեր զբաղվում են Սիրիայի ու Մինսկի խմբում Ղարաբաղյան հակամարտությունների կարգավորմամբ։

Zakharova: Russia's Role in Karabakh Conflict Settlement Process Has Not Changed
The role of Russia in the settlement of the Karabakh issue has not changed. This was stated at the briefing by the official representative of the Russian Foreign Ministry Maria Zakharova, commenting on the statement of the special representative of the OSCE Parliamentary Assembly for the South Caucasus that the composition of the OSCE Minsk Group can be revised, Armenian Report informs.
"I have no information on the changes, but Russia's role in the settlement of the Karabakh conflict and the bases for our position have not changed," Zakharova emphasized.
It should be recalled that the US Secretary of State Rex Tillerson suggested eliminating the posts of about 30 special ambassadors of the State Department, including those who deal with the Syrian crisis and the Karabakh conflict in the Minsk Group - as part of the reorganization of the State Department.