Նախագահն ընդունել է Յոհաննես Հանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով ԵՄ հանձնակատար Յոհաննես Հանին:
Զրուցակիցները երկուստեք գոհունակությամբ են արձանագրել, որ Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը արդյունավետորեն և դինամիկ զարգանում է, ինչի գործնական արտահայտություններից է նաև Եվրամիության օժանդակությամբ երեկ բացված Բավրայի նորակառույց սահմանային անցակետը: Հանձնակատար Հանի հավաստմամբ, մասնագիտացված ծառայության՝ Սահմանային և առափնյա հսկողության եվրոպական գործակալության (Frontex) գնահատմամբ՝ Բագրատաշենի և Բավրայի անցակետերը լավագույններից են Եվրոպայի սահմաններից դուրս:
Նախագահ Սարգսյանը և Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության քաղաքականության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով ԵՄ հանձնակատար Հանը ԵՄ Արևելյան գործընկերության առաջիկա գագաթնաժողովից առաջ քննարկել են Հայաստան-ԵՄ համագործակցության օրակարգը, նախանշել երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ հետագա քայլերը, անդրադարձել նաև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագրի ստորագրման նախապատրաստական փուլի աշխատանքներին:
Հանդիպմանը Հանրապետության Նախագահը և հանձնակատար Հանը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային խնդիրների ու մարտահրավերների, այդ թվում՝ ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Президент Армении принял Йоханнеса Хана
Президент Армении Серж Саргсян принял комиссара Европейской комиссии по вопросам политики соседства и переговоров о расширении ЕС Йоханнеса Хана, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Собеседники констатировали обоюдное удовлетворение, что сотрудничество Армения-ЕС плодотворно и динамично развивается, практическим проявлением чего является также построенный при помощи Евросоюза и открытый вчера новый пограничный контрольно-пропускной пункт. Комиссар Хан заверил, что по оценке специализированной службы - Европейского агентства пограничного и берегового контроля (Frontex), пропускные пункты Баграташен и Бавра одни из лучших вне границ Европы.
Президент Саргсян и комиссар Европейской комиссии по вопросам политики соседства и переговоров о расширении ЕС Хан в преддверие предстоящего саммита Восточного партнёрства обсудили повестку сотрудничества Армения-ЕС, наметили дальнейшие шаги в направлении развития двусторонних отношений, коснулись также работы подготовительного этапа подписания Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнёрстве.
На встрече президент Республики и комиссар Хан обменялись мнениями о региональных проблемах и вызовах, в том числе, относительно процесса урегулирования НК конфликта.